Mladá Boleslav 27. 4. 2017
V neděli 23. dubna pokračovala druhým turnajem mladoboleslavská celoroční série Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi.

Podobně jako při úvodním turnaji v sobotu 8. dubna i v tom druhém o dva týdny později prokázal nejlepší aktuální formu domácí Daniel Svoboda, přestože se o dvě rány pohoršil. Nevyvedla se mu první devítka, v níž zahrál dvakrát double bogey, a to hned na první čtyřparové a potom také na osmé tříparové jamce.

Ale jako před dvěma týdny, také tentokrát deset jamek zvládl v paru. Jeho celkové skóre 82 úderů bylo nejlepší ze všech sedmadvaceti účastníků, kteří prokázali obrovskou klimatickou odolnost. V předposlední dubnové sobotě totiž golfu vůbec nepřálo počasí. Michalovické hřiště a na něm právě přítomní golfisté v průběhu turnaje prošli podmínkami všech čtyř ročních období, neboť chvíli hřálo slunce, chvíli sněžilo nebo pršelo a chladný vítr neustále zlobil v nevyzpytatelných nárazech.

Zásluhou dvou vítězství ve dvou úvodních turnajích letošní série Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto je přirozeným lídrem souhrnné klasifikace Daniel Svoboda (Golf club Mladá Boleslav). Mezi golfistkami si nejlépe vede Kristina Hlaváčková (Golf Klub Čechie), která v prvním turnaji předvedla dvaadvacátý klasifikovaný výkon a v druhém turnaji jako jediná zúčastněná žena byla hodnocená na sedmnáctém místě v konečném pořadí.

Již osmý ročník amatérského seriálu golfových turnajů pod názvem Joy Golf & Festina Tour powered by BMW Stratos Auto 2017 se koná výhradně na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi. Po dvou úvodních dubnových turnajích následných sedm se uskuteční v sobotu 13. května, neděli 28. května, neděli 18. června, sobotu 22. července, sobotu 19. srpna, neděli 10. září a ve sváteční čtvrtek 28. září. Přihlásit a zúčastnit se může každý golfista s osobním HCP minimálně 54 a platnou registrací u české či jiné národní golfové asociace.

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.