Mladá Boleslav 17. 5. 2017
Ve třetím turnaji mladoboleslavské celoroční série Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi pouze dva golfisté a jedna golfistka zvládli osmnáct jamek pod osmdesát úderů. Nejlepší dva, Vít Martinec a Jindřich Hrabák, reprezentovali Golf Club Mstětice, třetí byla Andrea Volfová z pražského Golf Club Step. Na rozdíl od dvou úvodních turnajů se tentokrát hrálo v sobotu 13. května v příjemně teplém letním počasí.

Vít Martinec s osobním HCP 5,3 zahrál na pěti jamkách birdie, ale ze čtyř bogey si tři připsal na relativně snadných tříparech, ale především dvakrát zaváhal tak, že na jedenácté a šestnácté jamce hrál double bogey. Jeho skóre činilo 75, čili tři údery nad par hřiště. Jeho klubový kolega Jindřich Hrabák s osobním HCP 5,2 byl o tři rány horší, neboť zahrál pouze jedno birdie (na šestnácté jamce), ale ačkoliv si jen dvakrát připsal bogey, tak o výhru se připravil double bogey na ostrovní pětiparové sedmnáctce a hlavně triple bogey na tříparové dvanáctce.

Andrea Volfová začala dobře, neboť po paru na úvodní jamce si zapsala birdie na třiparové druhé jamce. Na následujících pěti jamkách zahrál čtyřikrát bogey a další dvě bogey přidala na druhé devítce. Na šestnácté čtyřparové jamce sice zaznamenala své druhé birdie, ale vzápětí na pětiparovou ostrovní jamku potřebovala osm úderů. I tak byla jasně nejlepší z osmi ženských účastnic s výsledkem 79 úderů.

Vítěz prvních dvou letošních turnajů Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto 2017 Daniel Svoboda z GC Mladá Boleslav s výsledkem 84 úderů byl osmý z padesáti klasifikovaných, ale postavení lídra v celkovém hodnocení Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto po třech odehraných turnajích drží.

V redukovaném hodnocení vítězi tří výkonnostních kategorií byli ve zlaté (HCP 4-12) Andrea Volfová (Golf Club Step) se zlepšením osobního HCP z 10,6 na 9, ve stříbrné (HCP 12,1-24) Jan Horák (Golf Club Mladá Boleslav) se zlepšení osobního HCP z 12,9 na 12,0 a v bronzové (HCP 24,1-54 s omezením na 36) Robert Horešovský (Prague City Golf Club) se zlepšením osobního HCP z 36,0 na 32,5.

Průběžné pořadí nejlepších deseti Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto po třech odehraných turnajích (celkem 98 klasifikovaných golfistů a golfistek): 1. Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) 184 bodů, 2. Martin Báša Golf Club Poděbrady) 167 bodů, 3. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club) 155 bodů, 4. Milan Píša (Golf Club Molitorov u Prahy) 145 bodů, 5. Petr Šimon (Golf Club Mladá Boleslav) 125 bodů, 6. Miroslav Kolda (Golf Club Mladá Boleslav) 121 bodů, 7. Vít Martinec (Golf Club Mstětice) 117 bodů, 8. Eduard Cirmon (Český golfový klub) 114 bodů, 9. Lukáš Chmelař (Golf Club Mladá Boleslav) 111 bodů, 10. Kristina Hlaváčková (Golf Klub Čechie)109 bodů.

Již osmý ročník amatérského seriálu golfových turnajů pod názvem Joy Golf & Festina Tour powered by BMW Stratos Auto 2017 se koná výhradně na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi. Odehrané jsou již tři turnaje. Další se uskuteční postupně v neděli 28. května, neděli 18. června, sobotu 22. července, sobotu 19. srpna, neděli 10. září a ve sváteční čtvrtek 28. září. Přihlásit a zúčastnit se může každý golfista s osobním HCP minimálně 54 a platnou registrací u české či jiné národní golfové asociace.

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.