Téměř přesně po roce se na mladoboleslavském golfovém hřišti Sand Martin´s Holes sešli fotbalové, hokejové a tenisové osobnosti ze svých předchozích sportovních kariér více či méně spojených s klubem Sparta Praha k prestižnímu golfovému klání. Jeden z hráčů a zároveň moderátor zahajovacího aktu i vyhlašování turnajových výsledků Petr Svěcený přiznal, že nechápe přítomnost Vladimíra Šmicera, jenž svůj fotbalový život spojil spíše s pražskou Slavií, než s konkurenční Spartou. „Já jsem tady hlavně jako zástupce jednoho ze sponzorů,“ s poukázáním na reklamní panel pražského Tančícího domu vykřikoval nahlas Vladimír Šmicer, aby zaplašil případné výtky oddaných slávistických fanoušků.

Druhý ročník Sparta Golf Cupu se konal v poslední květnovou středu za teplého letního počasí. Podobně jako předchozího ročníku i letos se zúčastnili například Jozef Chovanec, Horst Siegl, Tomáš Ujfaluši, Ivan Hašek a Jiří Hrdina. „Hraju golf hlavně pro radost,“ řekl hokejový internacionál Hrdina a připomenul, že do Mladé Boleslavi přijel obzvlášť rád, protože je jeho rodným městem. Letošními nováčky byli například fotbalista František Straka a tenista Radek Štěpánek. „Svoji účast beru především jako příjemně prožitý čas v příjemné společnosti,“ prohlásil před startem populární tenisový reprezentant Štěpánek a zdůraznil, že pro nejbližší budoucnost je jeho prioritou blížící se role otce, na kterou se velmi těší.

Soutěž družstev dopadla shodně jako před rokem, nejlepší golf hráli tenisté, druzí byli fotbalisté a třetí hokejisté. Nejlepší trojice v individuálním hodnocení Josef Kurka, Jaroslav Jarkovský a Jozef Chovanec prošli mladoboleslavské hřiště Sand Martin´s Holes se shodným skóre 82 ran. Kurka zahrál deset parů a šest bogey, zaváhal pouze na jedenácté a dvanácté jamce, které jediné odehrál v double bogey. Jarkovský při devíti parech a osmi bogey si pomohl jedním birdie na pětiparové sedmé jamce. Chovanec prošel první devítku s osmi pary a bogey na tříparové osmičce, na druhé devítce zahrál sedm bogey, jednou double bogey na tříparové čtrnáctce a teprve úplně závěrečnou ostrovní čtyřparovou osmnáctku zvládl v normě.

Skokanem turnaje byl tenista Radek Štěpánek, jenž se ze základního HCP 54 posunul na 45. Týden před turnajem se stal jubilejním 800. členem Golf Clubu Mladá Boleslav a po ukončení své tenisové zahájil tak golfovou kariéru. Dalšími účastníky Sparta Golf Cupu 2018, kteří si více či méně zlepšili osobní HCP, byli Tomáš Pöpperle (z 29,5 na 27,5), Daniel Vacek (z 21,6 na 20,0), Richard Birtus (z 18,4 na 16,9), Jakub Kahoun (ze 14,7 na 13,2), Petr Stránský (z 12,8 na 11,9), Július Bielik (z 18,1 na 17,8), Erich Brabec (z 12,4 na 12,1), Robert Hanzl (z 11,0 na 10,8) a Sebastian Heřman (z 10,3 na 10,1).
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.