Mladá Boleslav 15. 9. 2016
Závěrečný z osmi základních turnajů Joy Golf & Festina Tour 2016 powered by BMW Stratos Auto 2016 se v neděli 11. září hrál v letním vedru přesahujícím 30 °C a způsobil několik přesunů v první desítce souhrnného žebříčku. Pořadí jsou bodově těsná, a tak finálový turnaj naplánovaný na středu 28. září 2016 na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi slibuje napínavé souboje o prvenství.

Dosud vedoucí Jiří Reguli (Golf Club Konopiště) osmý turnaj nedohrál a po odstoupení ze hry tak klesl na desáté místo. Do čela žebříčku se vyhoupnul ze třetí příčky Martin Vondřejc (Prague City Golf Club), přestože v zářijovém turnaji byl klasifikovaný na třináctém místě.

V osmém turnaji si nejlépe vedl Lukáš Sitnianský (Golf Club Hodkovičky), jenž zahrál pouze šest ran nad normu hřiště. První devítku, v níž zapisoval dvě birdie (na pětce a šestce), prošel dokonce se skóre -1. Potom sice na čtrnáctce zahrál třetí birdie, ale nezvládl nejdelší český pětipar na michalovické patnáctce a předposlední ostrovní jamku, když v obou případech zaznamenal double bogey. Protože však z programu osmi turnajů se zúčastnil jen jednoho, tak i při mimořádném výkonu je v souhrnném žebříčku na konci páté desítky mezi více než 200 klasifikovanými.

Nejlepší v osmém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2016 powered by BMW Stratos Auto 2016: Lukáš Sitnianský (Golf Club Hodkovičky) 78 ran, Tomáš Jucovič (Golfový Klub Líšnice) 83 ran, Bohuslav Ottomanský (Golf Club Mladá Boleslav) 83 ran, Petr Beránek (Loreta Golf Club Pyšely) 84 ran, Lukáš Chmelař (Golf Club Mladá Boleslav) 85 ran, Luděk Šteffel (Golf Club Mstětice) 85 ran.

Před finálovým turnajem se do první desítky celkové klasifikace posunuli Bohuslav Ottomanský, Tomáš Jucovič a Milan Píša, naopak z elitní desítky vypadla Kristina Hlaváčková (Golf Klub Čechie), která je sice stále nejlépe hodnocenou golfistkou, ale v celkové klasifikaci spadla ze šesté na patnáctou příčku, Oldřich Karpíšek (Golf Club Konopiště), jenž klesl z páté na třináctou pozici, a David Bajer (Golf Club Mladá Boleslav), který se propadl z desáté na šestadvacátou příčku.

Čelo žebříčku Joy Golf & Festina Tour 2016 powered by BMW Stratos Auto 2016 po osmi odehraných turnajích:

1. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club) 355 bodů, 2. Martin Báša (Golf Club Poděbrady) 337 bodů, 3. Lukáš Chmelař (Golf Club Mladá Boleslav) 331 bodů, 4. Bohuslav Ottomanský (Golf Club Mladá Boleslav) 327 bodů, 5. Petr Zvolenský (Golf Club Mladá Boleslav) 320 bodů, 6. Luděk Šimák (Golf Club Mstětice) 320 bodů, 7. Tomáš Jucovič (Golfový Klub Líšnice) 319 bodů, 8. Josef Kešner (Golf Club Konopiště) 318 bodů, 9. Milan Píša (Golf Club Molitorov u Praha) 312 bodů, 10. Jiří Reguli (Golf Club Konopiště) 310 bodů. Celkem je klasifikováno 221 golfistů a golfistek.

Ve středu 28. září 2016 na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi sedmý ročník Joy Golf & Festina Tour 2016 powered by BMW Stratos Auto vyvrcholí finálovým turnajem. Tento mladoboleslavský golfový seriál má rok od roku zvětšující se oblibu i sportovní prestiž. V předchozích šesti ročnících se nepodařilo nikomu obhájit celkové prvenství a tak každý ročník měl jiného vítěze: 2010 Jindřich Blecha (Golf Club Hostivař), 2011 Jiří Dubský (Český Golfový Klub), 2012 Vladimír Rimský (Český Golfový Klub), 2013 Martin Halbich (Golf Club Mladá Boleslav), 2014 Bohuslav Ottomanský (Golf Club Mladá Boleslav), 2015 Jack Walker (Golf Club Mladá Boleslav).

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.