Napsali o nás

1. ročník tenisového turnaje “O pohár starosty Prahy 5” se vydařil

23. 4. 2019 Oddělení PR

První ročník tenisového turnaje “O pohár starosty Prahy 5” se odehrál v předvelikonoční sobotu 20. dubna 2019 na skvěle připravených tenisových kurtech dvou areálů DTJ Jinonice a TJ Radlice za nádherného počasí. Trenéři klubů z celé Prahy 5 na turnaj nominovali 34 hráček a hráčů skvělé úrovně a další hráči byli nominovaní z prestižních pražských klubů na divokou kartu. Kapacita byla naplněna a díky tomu měl turnaj vysoký sportovní standard.
Turnaji, který finančně podpořila MČ Praha 5, přihlížel starosta Daniel Mazur. Ostatně, hrálo se o „jeho“ pohár.
„Jsem rád, že Praha 5 je Prahou sportovní. I proto rádi podporujeme projekty s nadčasovým přesahem, které pomohou odhalit nejmladším talentovaným sportovcům jejich dovednosti a talent. Navíc, pokud se poměřují v jednom sportovním odvětví děti v rámci celé naší Prahy, pak vítěz tohoto klání je i mistrem Prahy 5. A to zní dobře a dává to i přidanou hodnotu titulu, který může být základním kamenem budoucí kariéry malých hráčů,“ připomněl starosta.
Turnaj má i podle organizátorů „do budoucna ty nejvyšší ambice, a to stát se nejprestižnější akcí pro děti ve věku 7-12 let.“
Odehrálo se 78 senzačních zápasů a některé z nich přilákaly pozornost i nezaujatých diváků. Podle slov organizátorů je „obdivuhodné, jak dokonalý celodvorcový tenis ti nejlepší hráči v těchto věkových kategoriích předváděli“.
Celkem bylo trofejemi ve čtyřech kategoriích oceněno 16 nejlepších hráčů.

Pokračování článku