Propozice

Prostřednictvím svého klubu na území Prahy 5 se mohou hráči přihlásit do tohoto turnaje.

Turnaje se mohou účastnit pouze děti s trvalým bydlištěm na Praze 5 a trénující v klubech na Praze 5. Při registraci do tohoto turnaje nutno doložit řádně vyplněnou přihlášku, která bude podepsaná zákonným zástupcem s uvedením trvalého bydliště na Praze 5, data narození hráče a klub, který hráč reprezentuje.

• Účastník nemusí mít registraci v ČTS. Naším cílem je, aby hrál každý talentovaný hráč, nejen závodní hráči s registrací

• Z každé klubové kvalifikace/nominace může být na turnaj přihlášen maximálně jeden hráč a jedna hráčka z každé kategorie. Tedy maximálně 4 hráči z jednoho klubu. Případně může soutěžní výbor učinit výjimku a přijmout hráčů/hráček z jednoho klubu více, pokud však nebude naplněna kapacita 10 hráčů/hráček v každé z vypsaných kategorií. Po klubové kvalifikaci či nominaci zašle předseda klubu nebo jím pověřený delegát organizátorovi e – mailem na adresu: lucas.chmelar@seznam.cz oficiální turnajové přihlášky, které budou vyplněny a podepsány zákonným zástupcem nominovaných hráčů nebo vítězů klubových kvalifikací, nejpozději však do 7. 4. 2020.

• Je čistě v gesci klubů, zda hráče nominují dle svého uvážení na základě znalosti jejich výkonnosti či výsledků předešlých vzájemných zápasů nebo uspořádají k této příležitosti klubovou kvalifikaci, ze které vzejde vítěz a vítězka pro nominaci.

• Kapacita turnaje je omezena na 40 hráčů/hráček celkem, tzn. 10 hráčů/hráček v každé kategorii. Účast tedy bude potvrzena hráčů/hráčkám jejichž přihláška bude organizátorovi doručena dříve!

• Hráči si zápasy rozhodují samostatně bez rozhodčího na kurtu, tak jak je obvyklé na ostatních turnajích. Rozhodčí však bude na turnaji přítomen pro dohled a případné řešení sporných situací.

• Bez registrace klubem ve formě řádně vyplněné a podepsané přihlášky nebude účast umožněna.

• Po zaslání přihlášek organizátorovi bude 8. 4. 2020 vyhotovena listina přihlášených, dle které budou hráči/hráčky rozděleni do stanovených 4 soutěžních kategorií a v nich soutěžním výborem nalosováni do skupin po 4 – 5 hráčích/hráčkách. Listiny přihlášených a rozdělení do skupin budou zaslány klubům e – mailem do 10. 4. 2020, aby mohly informovat hráče o jejich přijetí do turnaje.

Harmonogram

• Ve skupinách hráči odehrají mezi sebou vzájemné duely každý s každým. Turnaj se bude hrát v kategorii babytenis na 4 vítězné gamy s výhodami od stavu 0:0, za stavu 4:4 tiebreak do 7 bodů. V kategorii ml. žáci a žákyně na jeden set od 0:0 s výhodami, za stavu 6:6 tiebreak do 7 bodů.

• Po odehrání skupin se sestaví finálový pavouk dle pořadí ve skupinách, do kterého postoupí 8 hráčů ze skupin do čtvrtfinále a následně se v pavouku pokračuje přes semifinále až k finálovému duelu O POHÁR STAROSTKY PRAHY 5.

• Finále v kategorii babytenis se odehraje na celý set od stavu 0:0 s výhodami, za stavu 6:6 tiebreak.

• Finále v kategorii ml. žáci se odehraje na 2 vítězné sety od stavu 2:2 s výhodami, za stavu 6:6 tiebreak. Při stavu 1:1 na sety se nehraje 3. set, ale super tiebreak do 10ti bodů.

• Pořadatel si vyhrazuje právo na přidělení divoké karty pro jednoho hráče/hráčku v každé kategorii.

• Pořadatel si vyhrazuje právo na dodatečnou změnu propozic či soutěžních podmínek pro zachování regulérnosti a časového plánu turnaje.

Ceny

Nádherné ručně vyráběné skleněné trofeje od českého skláře z olovnatého křišťálového 24% PbO skla s gravírovaným logem PRAHY 5 a věcné ceny od partnerů turnaje.

Trofeje a ceny získají - vítěz každé kategorie, finalista a oba poražení semifinalisté, kteří skončí automaticky na 3. místě, o které se hrát nebude.
Celkem tedy 16 ks trofejí a 16 věcných cen.

Každý účastník obdrží hned při prezenci pamětní skleněnou medaili s vizualizací turnaje, nebot jakožto nominovaný hráč reprezentující svůj klub již prokázal vysokou herní úroveň zasluhující ocenění.

Slavnostního vyhlášení a predávání cen se bude účastnit starostka či místostarosta Prahy 5 a hosté.

Startovné

Účast nominovaných hráčů je zdarma. Startovné je 0,- Kč. Náklady na realizaci hradí pořadatel, MČ P5 a partneři turnaje. Všem podporovatelům a oběma spolupořadatelům děkujeme za spoluúčast na realizaci této akce.

Termín a místo konání prezence přihlášených hráčů/hráček

SOBOTA 18.4.2020 – v klubovně Tenis Banka Praha od 8:30 do 9:00 po prezenci hráčů bude následovat přivítání hráčů a hráček a krátké seznámení s propozicemi turnaje a shrnutí soutěžních podmínek.

Místo a čas konání turnaje pro chlape a dívky bude společné

Turnaj se uskuteční na 9 antukových dvorcích areálu Tenis Banka Praha

VYHLÁŠENÍ TURNAJE JE NAPLÁNOVÁNO NA 18.4.2020 v 18:00 HODIN A USKUTEČNÍ SE V AREÁLU TENIS BANKA PRAHA.
POŘADATEL A ŘEDITEL TURNAJE

Lukáš Chmelař

Švábova 382/8, 152 00 Praha 5
IČ: 758 97 326, DIČ: CZ 8104023389
TEL.: 603 366 167, e-mail: lucas.chmelar@seznam.cz

SPOLUPOŘADATELÉ TURNAJE

Tenis Banka Praha

U klikovky 10, Praha 5 – Smíchov
Turnajový rozhodčí - Martin Sýkora: 775 396 948