V osmém ročníku seriálu golfových turnajů Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mladoboleslavském mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes je již odehraných sedm z plánovaných devíti turnajů. Po srpnovém klání se do čela souhrnného žebříčku vrátil poděbradský Martin Báša následovaný nejlepší z klasifikovaných žen pražskou Andreou Volfovou.

V sedmém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto předvedli nejvyrovnanější výkony hostivařský Krbec a hodkovičkovský Štolcbart. Adam Krbec při dvou birdie (na pětiparových trojce a sedmičce), deseti parech a šesti bogey prošel hřištěm se 76 údery. Aleš Štolcbart s jedenácti pary a sedmi bogey zapsal 79 ran. Poděbradský Martin Báša zaváhání na pětiparové trojce, na které zahrál bogey, napravil birdie na pětiparové sedmnáctce, ovšem v součtu s devíti pary a sedmi bogey zahrál osmdesát ran, a tento výsledek mu pomohl k návratu do pozice lídra celkové klasifikace.

Nejlepší pětice v sedmém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto: Adam Krbec (Golf Club Hostivař) 76 úderů, Aleš Štolcbart (Golf Club Hodkovičky) 79 úderů, Martin Báša (Golf Club Poděbrady) 80 úderů, Karel Eisler (Golf Club Líšnice) 81 úderů, Vít Martinec (Golf Club Mstětice) 81 úderů. Nejlepší ženou byla Andrea Volfová (Golf Club Step) s 83 údery, které se nepovedly dvě jamky, čtvrtá (bogey) a patnáctá (triple bogey), což stačilo na sedmou příčku v srpnovém turnaji, ale především ji posunulo z předchozí čtvrté na aktuálně druhé místo v celkové klasifikaci.

Pořadí po sedmém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto: 1. Martin Báša (Golf Club Poděbrady) 374 bodů, 2. Andrea Volfová (Golf Club Step) 317 bodů, 3. Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) 313 bodů, 4. Ladislav Břeska (Golf Club Hostivař) 304 bodů, 5. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club) 282 bodů, 6. Petr Zvolenský (Golf Club Mladá Boleslav) 281 bodů, 7. Petr Herčík (Český Golfový Klub) 280 bodů, Vladimír Jahelka (Český Golfový Klub) 278 bodů, 9. Luděk Šimák (Golf Club Mstětice) 265 bodů, 10. Milan Píša (Golf Club Molitorov u Prahy) 255 bodů. V žebříčku po sedmi odehraných turnajích je klasifikovaných celkem 177 golfistů a 36 golfistek.

Letošní Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto začal v dubnu a zbývající dva turnaje na mladoboleslavském mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes se uskuteční v neděli 10. září a ve sváteční čtvrtek 28. září.

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.