Červencový turnaj mladoboleslavské Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes byl šestý z plánovaných devíti a vyhrál ho mstětický Vít Martinec se 76 ranami po jistém a vyrovnaném výkonu. Na čele průběžného žebříčku Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto mladoboleslavský Daniel Svoboda vystřídal poděbradského Martina Bášu.

Pětice hráčů prošla mladoboleslavským hřištěm Sand Martin´s Holes s osmdesáti či méně ranami. Nejlepší z nich Vít Martinec zahrál dvanáct jamek v paru a desátou v pořadí zvládl v birdie. O ránu více potřeboval druhý Daniel Svoboda, jenž při jedenácti parech předvedl birdie na třináctce. A o další ránu zpět byl třetí Jan Záhořák, který se nenechal znervóznit double bogey na první jamce a v následném průběhu při devíti parech zahrál na dvanáctce a šestnáctce birdie. Pětice nejlepších při červencovém šestém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mladoboleslavském hřišti Sand Martin´s Holes: Vít Martinec (Golf Club Mstětice) 76, Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) 77, Jan Záhořák (Český golfový klub), Marco Andrea Erreguin (Golf Club Hostivař) 78, Jiří Kirchner (Golf Club Praha) 80.

Na předních místech souhrnného žebříčku došlo po šestém turnaji ke změnám. Do čela se vrátil Daniel Svoboda a po pátém turnaji vedoucí Martin Báša klesnul na osmou příčku. Na druhé místo z pátého poskočil Martin Vondřejc a na třetí ze šestého Luděk Šimák. Do nejlepší desítky se jako jediná z žen prodrala Andrea Volfová, která při červencovém turnaji potvrdila svůj HCP 8,7 výsledkem 84 ran, když deset jamek zahrála v normě a na čtyřech jamkách se musela spokojit s double bogey, a vyletěla z jedenácté na čtvrtou příčku.

Pořadí po šestém turnaji Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto: 1. Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) 305, 2. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club) 264, 3. Luděk Šimák (Golf Club Mstětice) 264, 4. Andrea Volfová (Golf Club Step) 254, 5. Tomáš Tykač (Golf Club Mladá Boleslav) 248, 6. Petr Zvolenský 246, 7. Ladislav Břeska 243, 8. Martin Báša (Golf Club Poděbrady) 241, 9. Roman Procháska 240, 10. Milan Píša (Golf Club Molitorov u Prahy) 237. V žebříčku je klasifikovaných 162 golfistů a 36 golfistek.

Již osmý ročník amatérského seriálu golfových turnajů pod názvem Joy Golf & Festina Tour powered by BMW Stratos Auto 2017 se koná výhradně na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes u Mladé Boleslavi. Odehraných je šest z devíti plánovaných turnajů. Zbývající tři se uskuteční v sobotu 19. srpna, neděli 10. září a ve sváteční čtvrtek 28. září. Přihlásit a zúčastnit se může každý golfista s osobním HCP minimálně 54 a platnou registrací u české či jiné národní golfové asociace.

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.