Mladá Boleslav 21. 6. 2017
Pátý turnaj mladoboleslavské Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto na mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes se konal uprostřed června za téměř ideálních klimatických podmínek. Golfu si tak v příjemné letní neděli užilo devětašedesát startujících. Nejlepšími z nich byli hostivařský Horáček se čtyřmi a hodkovičský Klimeš se šesti údery nad normu hřiště.

Filip Horáček (Golf Club Hostivař) prošel hřištěm s jedním drobným zaváháním na tříparové dvanáctce, kterou zvládl až na pět ran. Jinak zahrál čtyři bogey, dvanáct parů a na předposlední ostrovní pětiparové jamce trefil eagle. Při dosaženém výsledku 76 ran si osobní HCP vylepšil z 3,3 na 3,1. Jan Klimeš (Golf Club Hodkovičky) zaváhal dvakrát, když na dvou čtyřparových jamkách (čtvrté a deváté) zahrál double bogey. I když tyto ztráty eliminoval třemi birdie, tak s pěti bogye a osmi pary zahrál celkově 78 a potvrdil tak svůj HCP 3,5. Třetích nejlepších výsledků dosáhli nejlepší z jedenácti zúčastněných žen Andrea Volfová (Golf Club Step) s vylepšením HCP z 8,5 na 8,3 a Miloslav Pokorný (Golf Club Mladá Boleslav) s potvrzením HCP 7,5 se shodným výkonem 83 ran. Mladoboleslavský rodák a trojnásobný oštěpařský olympijský vítěz Jan Železný dva dny po svých jedenapadesátých narozeninách sice pouť hřištěm Sand Martin´s Holes završil birdie na závěrečné jamce, ale protože na většině předchozích jamek, s výjimkou jednoho paru na jedenáctce, se mu moc nedařilo, tak při konečném skóre rovných sto úderů se svým osobním HCP 18,9 nepohnul a v hodnocení pátého turnaje Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto skončil až v páté desítce.

V redukovaném hodnocení se vítězi tří výkonnostních kategorií stali ve zlaté (HCP 4-12) Ondřej Borský (Golf Club Mladá Boleslav) se zlepšením osobního HCP z 13,1 na 11,9, ve stříbrné (HCP 12,1-24) Ján Franek (Golf Club Black Bridge) se zlepšením osobního HCP z 16,1 na 14,3 a v bronzové (HCP 24,1-54 s omezením na 36) Dana Truhlářová (Golf Club Mstětice) s výrazným zlepšením osobního HCP ze 40,0 na 31,5.

Dosud vedoucí průběžného pořadí v žebříčku Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) se pátého turnaje nezúčastnil, tudíž si nepřipsal ani jeden bod do celkového hodnocení a klesl na druhou příčku. Novým lídrem Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto je po pěti odehraných turnajích Martin Báša (Golf Club Poděbrady).

Průběžné pořadí nejlepších deseti účastníků Joy Golf & Festina Tour 2017 powered by BMW Stratos Auto po pěti odehraných turnajích (celkem 162 klasifikovaných golfistů a golfistek): 1. Martin Báša (Golf Club Poděbrady) 286 bodů, 2. Daniel Svoboda (Golf Club Mladá Boleslav) 232 bodů, 3. Petr Herčík (Český Golfový Klub) 232 bodů, 4. Petr Šimon (Golf Club Mladá Boleslav) 219 bodů, 5. Martin Vondřejc (Prague City Golf Club) 209 bodů, 6. Luděk Šimák (Golf Club Mstětice) 208 bodů, 7. Miroslav Kolda (Golf Club Mladá Boleslav) 207 bodů, 8. Lukáš Chmelař (Golf Club Mladá Boleslav) 206 bodů, 9. Milan Píša (Golf Club Molitorov u Prahy) 200 bodů, 10. Kristina Hlaváčková (Golf Klub Čechie) 195 bodů.

Již osmý ročník amatérského seriálu golfových turnajů pod názvem Joy Golf & Festina Tour powered by BMW Stratos Auto 2017 se koná výhradně na osmnáctijamkovém mistrovském hřišti Sand Martin´s Holes u Mladé Boleslavi. Odehraných je pět z devíti plánovaných turnajů. Další se uskuteční v sobotu 22. července, sobotu 19. srpna, neděli 10. září a ve sváteční čtvrtek 28. září. Přihlásit a zúčastnit se může každý golfista s osobním HCP minimálně 54 a platnou registrací u české či jiné národní golfové asociace.

Pro další informace kontaktujte:
Jaromír Maceška|tiskový mluvčí
tel: +420 774 939 500
mail: media@golfmladaboleslav.cz
Golf club Mladá Boleslav vznikl v roce 2006 a od 3. března 2007 je řádným členem České golfové federace. Od svého vzniku sídlí v Michalovicích. Tamní resort Golf Mladá Boleslav má normované osmnáctijamkové mistrovské hřiště Sand Martin's Holes, které je otevřené od 7. srpna 2007, devítijamkové ovětlené veřejné hřiště, pro golfovou činnost nezbytné tréninkové plochy, restauraci, hotel a golfshop.